01054, м. Київ, Шевченківський район, вул. Тургенєвська, 32А, офiс 9  | (067) 220-04-36 (063)-408-17-77

ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА

Поділ майна подружжя може мати місце незалежно від того, чи розривається шлюб. Можна по різному ставитись до цього. Але, якщо ви вже зіткнулися з цим питанням, варто знати наступне. 

СПІЛЬНА СУМІСНА ВЛАСНІСТЬ

Усі речі та інше майно, набуті в шлюбі, є спільною сумісною власністю подружжя. Це можуть бути квартири, будинки, земельні ділянки, автомобілі, гроші, акції, тощо.  

Чоловік та дружина рівні у своєму праві користуватися і розпоряджатися таким майном. Втім, закон не забороняє їм укладати договори між собою та домовлятися про особливий порядок здійснення цих прав.

Подружжя розпоряджається спільним сумісним майном за взаємною згодою. Договір, укладений одним із них, вважається укладеним за згодою іншого. Якщо договір нотаріальний, згода має бути засвідчена нотаріусом.

Розірвання шлюбу не припинить спільної сумісної власності. Разом з тим, подружжя має право поділити своє майно.

ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

Якщо подружжя не узгодить інше в шлюбному чи іншому договорі щодо спільного майна, частки чоловіка та дружини при його поділі будуть рівними.   

Розподіл майна при розлученні здійснюється подружжям за домовленістю, а за наявності спору – судовим рішенням. Суд може відійти від принципу рівності часток, але обов’язково врахує інтереси обох, дітей та інші суттєві обставини. 

Майно ділиться в натурі. Неподільні речі присуджуються комусь одному, професійні – тому, хто їх використовував. Інший отримує компенсацію. 

Важливо знати, що якщо між чоловіком та жінкою не укладений шлюб, але вони проживають однією сім’єю, то набуте ними під час такого проживання майно буде також їх спільною сумісною власністю і розділятиметься так само.

ДОПОМОГА АДВОКАТА

Процес поділу майна однозначно потребує професійної адвокатської допомоги. Потрібно врахувати безліч нюансів та збалансувати інтереси сторін. 

Адвокати Pankova&Vislyaeva мають значний досвід супроводу справ про поділ майна подружжя.

Ми допоможемо:

  • скласти договір про поділ майна подружжя
  • провести досудові переговори та вирішити спір мирним шляхом
  • підготувати позов про поділ майна подружжя

Ми забезпечимо представництво ваших інтересів при розгляді справи в суді. 

Збережіть свої нерви – довірте цю справу професіоналам. 

Адвокатське об'єднання Pankova&Vislyaeva © 2020