01054, м. Київ, Шевченківський район, вул. Тургенєвська, 32А, офiс 9  | (067) 220-04-36 (063)-408-17-77

УТРИМАННЯ ДІТЕЙ – ОБОВ’ЯЗОК БАТЬКІВ

Діти утримуються своїми батьками до їхнього повноліття. За домовленістю, той з батьків, хто не проживає разом з дитиною, може брати участь в її утриманні грошима чи матеріально. Батьками також може бути укладений нотаріальний договір, в якому погоджується розмір аліментів, порядок їх сплати. Такий договір має свої переваги – у разі його порушення аліменти стягуються за виконавчим написом нотаріуса.

РІШЕННЯ СУДУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Знайти спільну мову не завжди вдається. Тому, кошти на дитину можуть стягуватись і на підставі судового рішення. Аліменти присуджуються і фіксованій грошовій сумі або в частці від доходу. 

Сума аліментів повинна бути достатньою для того, аби дитина гармонійно розвивалася. Закон рекомендує прожитковий мінімум для дітей відповідного віку, але гарантовано суд встановить половину.

Суд враховує здоров'я та матеріальний стан як дитини, так і самого платника, наявність іншої дитини, непрацездатних членів сім’ї. Виплата присуджується з дня подання позову.

ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ

Примусове стягнення аліментів здійснюється виконавчою службою. Виконавець стягуватиме з боржника аліменти у розмірі, що встановлений виконавчим документом. 

Якщо аліменти не платяться три місяці, звертається стягнення на майно боржника.

У разі прострочення у чотири місяці виконавець може тимчасово обмежити боржника у праві виїзду за кордон та керування автомобілем.
 

ПРАВОВА ПІДТРИМКА

Якщо вам потрібен досвідчений адвокат по аліментах в Києві, звертайтеся до Pankova&Vislyaeva

Ми обов’язково допоможемо:

  • скласти договір про сплату аліментів
  • підготувати позов про стягнення аліментів
  • з примусовим стягненням під час виконавчого провадження

Ми зробимо свою роботу професійно.

Адвокатське об'єднання Pankova&Vislyaeva © 2020