01054, м. Київ, Шевченківський район, вул. Тургенєвська, 32А, офiс 9  | (067) 220-04-36 (063)-408-17-77

ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ БАТЬКІВСТВА

Бути батьками – це велике щастя для кожної родини. Разом із тим, це велика відповідальність. 

На жаль, не всі здатні сприймати це саме так. Хтось біжить від своїх обов’язків, хтось шукає правди, а когось змушують інші обставини вирішувати питання батьківства.  

Найпоширеніші з них:

ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА

Як правило, такі позовні заяви подаються матір’ю або опікуном дитини. Сама дитина вправі звернутися до суду за вирішенням цього питання після досягнення нею повноліття.

Закон не позбавляє можливості подати позов про визнання батьківства й особу, яка вважає себе батьком. Рідшими є випадки визнання материнства. 

Будь-яка справа з цієї категорії є складною, адже потребує доведення певних фактів. Запорукою успіху буде досвід адвоката, який веде справу.

ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

Як батько так і мати можуть бути позбавлені своїх батьківських прав. Підставою для цього можуть бути жорстоке поводження з дитиною, хронічний алкоголізм чи наркоманія, тощо. 

Подати позов вправі один із батьків, органи опіки, навчальний заклад або заклад охорони здоров’я, прокуратура. Сама дитина зможе звернутися до суду по досягненні нею 14 років. 

Такі справи розглядати важко. Адже, мова йде не стільки про якісь заходи впливу на батьків, скільки про подальшу долю і життя дитини. Вести їх може виключно досвідчений сімейний адвокат.

ПОНОВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

Батьки можуть подати позов про поновлення своїх прав. Суд перевірить, чи змінилася їх поведінка та обставини, які були причиною позбавлення. Втім, суд не зможе поновити батьківські права, якщо дитина на цей час буде усиновленою або досягне повноліття.

Враховуватиметься також думка самої дитини, адже вона має бути вислуханою при вирішенні таких питань.  

Адвокати та юристи мають значну практику супроводу таких справ. 

Ми допоможемо з будь-якою з них. Звертайтеся.

Адвокатське об'єднання Pankova&Vislyaeva © 2020